  • CF100-1R5-JBW
CF100-1R5-JBW
advertisement
Manufacturer No:
CF100-1R5-JBW
Manufacturer:
RCD
HK JDW NO:
4394-CF100-1R5-JBW
Package:
Datasheet:
CF100-1R5-JBW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF100-1R5-JBW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    CF
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    CARBON FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    MIL-R-11
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    25mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Rated Temperature
    70°C