  • CDV30FK821JO3
CDV30FK821JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK821JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FK821JO3
Datasheet:
CDV30FK821JO3
Description:
CDV30 Series 820pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK821JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7827
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.9mm