  • CDV30FK272FO3
CDV30FK272FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK272FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FK272FO3
Datasheet:
CDV30FK272FO3
Description:
CDV30 Series 2700pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK272FO3
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2015
  • Size / Dimension
    0.831Lx0.449W 21.10mmx11.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    8345
  • Height Seated (Max)
    0.921 23.40mm
  • Length
    21.1mm
  • Width
    11.4mm