  • CDV30FK102JO3
CDV30FK102JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK102JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FK102JO3
Datasheet:
CDV30FK102JO3
Description:
CDV30 Series 1000pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK102JO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7931
  • Height Seated (Max)
    0.882 22.40mm
  • Length
    20.1mm
  • Width
    7.9mm