  • CDV30FJ332GO3
CDV30FJ332GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ332GO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ332GO3
Datasheet:
CDV30FJ332GO3
Description:
CDV30 Series 3300pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ332GO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.441W 20.80mmx11.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    8244
  • Height Seated (Max)
    0.921 23.40mm
  • Length
    20.8mm
  • Width
    11.2mm