  • CDV30FJ271GO3
CDV30FJ271GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ271GO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ271GO3
Datasheet:
CDV30FJ271GO3
Description:
CDV30 Series 270pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ271GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2015
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    270pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7725
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm