  • CDV30FJ252JO3
CDV30FJ252JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ252JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ252JO3
Datasheet:
CDV30FJ252JO3
Description:
CDV30 Series 2500pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ252JO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2500pF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V