  • CDV30FH822JO3
CDV30FH822JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH822JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FH822JO3
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30FH822JO3
Description:
CDV30 Series 8200pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH822JO3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CDV30
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.839Lx0.461W 21.30mmx11.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    8446
  • Height Seated (Max)
    0.929 23.60mm
  • Length
    21.3mm
  • Width
    11.7mm