  • CDV30FH202FO3
CDV30FH202FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH202FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FH202FO3
Datasheet:
CDV30FH202FO3
Description:
CDV30 Series 2000pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH202FO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2000pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7725
  • Height
    21.6mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm