  • CDV30FF182FO3
CDV30FF182FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF182FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FF182FO3
Datasheet:
CDV30FF182FO3
Description:
CDV30 Series 1800pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF182FO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V