  • CDV30FF103JO3
CDV30FF103JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF103JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FF103JO3
Datasheet:
CDV30FF103JO3
Description:
CDV30 Series 10000pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 40
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF103JO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.421W 20.80mmx10.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Lead Pitch
    11.0998mm
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8242
  • Height
    23.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.909 23.10mm
  • Length
    20.8mm
  • Width
    10.7mm