  • CDV30EJ620FO3
CDV30EJ620FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ620FO3
HK JDW NO:
192-CDV30EJ620FO3
Datasheet:
CDV30EJ620FO3
Description:
CDV30 Series 62pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ620FO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V