  • CDV19FF472GO3
CDV19FF472GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV19FF472GO3
HK JDW NO:
192-CDV19FF472GO3
Datasheet:
CDV19FF472GO3
Description:
CDV19 Series 4700pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV19FF472GO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2015
  • Size / Dimension
    0.760Lx0.461W 19.30mmx11.70mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7646
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    19.3mm
  • Width
    11.7mm