  • CDV19FF432JO3
CDV19FF432JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV19FF432JO3
HK JDW NO:
192-CDV19FF432JO3
Package:
Radial
Datasheet:
CDV19FF432JO3
Description:
CDV19 Series 4300pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV19FF432JO3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CDV19
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4300pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    6419
  • Height
    12.7mm
  • Length
    16.3mm
  • Width
    4.8mm