  • CDV19FF302GO3
CDV19FF302GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV19FF302GO3
HK JDW NO:
192-CDV19FF302GO3
Datasheet:
CDV19FF302GO3
Description:
CDV19 Series 3000pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV19FF302GO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    3000pF
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    6419
  • Height
    12.7mm
  • Length
    16.3mm
  • Width
    4.8mm