  • CDV19FF272JO3F
CDV19FF272JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV19FF272JO3F
HK JDW NO:
192-CDV19FF272JO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CDV19FF272JO3F
Description:
CDV19 Series 2700pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV19FF272JO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.344 8.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7034
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    17.8mm
  • Width
    8.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CDV19
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.700Lx0.340W 17.80mmx8.60mm
  • Tolerance
    ±5%