  • CDS5EC240DO3F
CDS5EC240DO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDS5EC240DO3F
HK JDW NO:
192-CDS5EC240DO3F
Datasheet:
CDS5EC240DO3F
Description:
CDS5 Series 24pF Mica Capacitor ±0.5pF Bulk -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDS5EC240DO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CDS5
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.098W 6.40mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    24pF
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm