  • CDS5CC180DO3
CDS5CC180DO3
advertisement
Manufacturer No:
CDS5CC180DO3
HK JDW NO:
192-CDS5CC180DO3
Datasheet:
CDS5CC180DO3
Description:
CDS5 Series 18pF Mica Capacitor ±0.5pF Bulk -55°C~125°C Through Hole -200/+200ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDS5CC180DO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CDS5
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.098W 6.40mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    -200/+200ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Size Code
    2510
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    2.5mm