  • CDS19FD512FO3
CDS19FD512FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDS19FD512FO3
HK JDW NO:
192-CDS19FD512FO3
Datasheet:
CDS19FD512FO3
Description:
CDS19 Series 5100pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDS19FD512FO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.240W 16.00mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5100pF
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    6324
  • Height Seated (Max)
    0.480 12.20mm
  • Length
    16mm
  • Width
    6.1mm