  • CDS19FA103JO3F
CDS19FA103JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDS19FA103JO3F
HK JDW NO:
192-CDS19FA103JO3F
Datasheet:
CDS19FA103JO3F
Description:
CDS19 Series 10000pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDS19FA103JO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.670Lx0.320W 17.00mmx8.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Spacing
    0.344 8.70mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm