  • CDRH6D26NP-390NC
CDRH6D26NP-390NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH6D26NP-390NC
HK JDW NO:
738-CDRH6D26NP-390NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH6D26NP-390NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH6D26NP-390NC
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7mm
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    223mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH6D26
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±30%