  • CDRH62BNP-7R1NC-B
CDRH62BNP-7R1NC-B
advertisement
Manufacturer No:
CDRH62BNP-7R1NC-B
HK JDW NO:
738-CDRH62BNP-7R1NC-B
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH62BNP-7R1NC-B
Description:
Quantity:
In Stock : 1885
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH62BNP-7R1NC-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    350.003213mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH62
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.244W 6.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    -20% +40%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.22A
  • Inductance
    7.1μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    1.22A
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm