  • CDRH60D45BT150NP-1R0NC
CDRH60D45BT150NP-1R0NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH60D45BT150NP-1R0NC
HK JDW NO:
738-CDRH60D45BT150NP-1R0NC
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 2200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH60D45BT150NP-1R0NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH60D45B/T150
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.248W 6.60mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    14.3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    8.5A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm