  • CDRH5D28-270NC
CDRH5D28-270NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH5D28-270NC
HK JDW NO:
738-CDRH5D28-270NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH5D28-270NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH5D28-270NC
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2002
  • Series
    CDRH5D28
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    850mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    175mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    2424
  • Rated Current-Max
    0.85A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm