  • CDRH5D18NP-470NC
CDRH5D18NP-470NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH5D18NP-470NC
HK JDW NO:
738-CDRH5D18NP-470NC
Datasheet:
CDRH5D18NP-470NC
Description:
Fixed Inductors 47uH 540mA
Step5Bar-code shipping tag
CDRH5D18NP-470NC
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH5D18
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    6mm
  • Current Rating
    540mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    595mOhm Max
  • Max DC Current
    540mA
  • Case/Size Code
    2222
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm