  • CDRH5D14NP-1R4NC
CDRH5D14NP-1R4NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH5D14NP-1R4NC
HK JDW NO:
738-CDRH5D14NP-1R4NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH5D14NP-1R4NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH5D14NP-1R4NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH5D14
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.228W 6.10mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6mm
  • Current Rating
    3.5A
  • Inductance
    1.4μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    27.5mOhm Max
  • Max DC Current
    3.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.8A
  • Case/Size Code
    2423
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm