  • CDRH5D14HPNP-100NC
CDRH5D14HPNP-100NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH5D14HPNP-100NC
HK JDW NO:
738-CDRH5D14HPNP-100NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH5D14HPNP-100NC
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CDRH5D14/HP
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.228W 6.10mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    148mOhm Max
  • Max DC Current
    940mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Case/Size Code
    2423
  • Height
    1.5mm