  • CDRH4D28-2R7NC
CDRH4D28-2R7NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D28-2R7NC
HK JDW NO:
738-CDRH4D28-2R7NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH4D28-2R7NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D28-2R7NC
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH4D28
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
    YES
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    43.3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2020
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm