  • CDRH4D28-120NC
CDRH4D28-120NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D28-120NC
HK JDW NO:
738-CDRH4D28-120NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH4D28-120NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D28-120NC
    Select All
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2002
  • Series
    CDRH4D28
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
    YES
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    840mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    131.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2020
  • Rated Current-Max
    0.84A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm