  • CDRH4D14LDNP-330MC
CDRH4D14LDNP-330MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D14LDNP-330MC
HK JDW NO:
738-CDRH4D14LDNP-330MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D14LDNP-330MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDRH4D14/LD
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.181W 4.60mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Depth
    4.8mm
  • Current Rating
    560mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Max DC Current
    560mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    280mA
  • Case/Size Code
    1919
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm