  • CDRH3D18NP-150NC
CDRH3D18NP-150NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D18NP-150NC
HK JDW NO:
738-CDRH3D18NP-150NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH3D18NP-150NC
Description:
Quantity:
In Stock : 951
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D18NP-150NC
  • Tolerance
    ±30%
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    302mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1515
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    WRAPAROUND
  • Weight
    99.988768mg
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDRH3D18
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm