  • CDRH3D14NP-2R7NC
CDRH3D14NP-2R7NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D14NP-2R7NC
HK JDW NO:
738-CDRH3D14NP-2R7NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH3D14NP-2R7NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D14NP-2R7NC
  • DC Resistance (DCR)
    88mOhm Max
  • Max DC Current
    1.36A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.45A
  • Case/Size Code
    1515
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDRH3D14
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.36A
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    100kHz