  • CDRH2D16LDNP-150NC
CDRH2D16LDNP-150NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH2D16LDNP-150NC
HK JDW NO:
738-CDRH2D16LDNP-150NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH2D16LDNP-150NC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH2D16/LD
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    810mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    248mOhm Max
  • Max DC Current
    810mA
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    350mA
  • Case/Size Code
    1212
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm