  • CDRH2D14NP-8R2NC
CDRH2D14NP-8R2NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH2D14NP-8R2NC
HK JDW NO:
738-CDRH2D14NP-8R2NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH2D14NP-8R2NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH2D14NP-8R2NC
  • DC Resistance (DCR)
    281mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1212
  • Height
    1.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH2D14
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz