  • CDRH2D11NP-100NC
CDRH2D11NP-100NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH2D11NP-100NC
HK JDW NO:
738-CDRH2D11NP-100NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH2D11NP-100NC
Description:
FIXED IND 10UH 650MA 400 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
CDRH2D11NP-100NC
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2008
  • Series
    CDRH2D11
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Resistance
    320Ohm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    650mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    650mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    350mA
  • Case/Size Code
    1212
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm