  • CDRH127/LDNP-471MC
CDRH127/LDNP-471MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH127/LDNP-471MC
HK JDW NO:
738-CDRH127/LDNP-471MC
Package:
Nonstandard
Description:
INDUCTOR 470UH 1A SHIELDED SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH127/LDNP-471MC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2005
  • Series
    CDRH127/LD
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Depth
    12.3mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    741mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4848
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm