  • CDRH127/LDNP-181MC
CDRH127/LDNP-181MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH127/LDNP-181MC
HK JDW NO:
738-CDRH127/LDNP-181MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH127/LDNP-181MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH127/LD
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.3mm
  • Current Rating
    1.55A
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    299mOhm Max
  • Max DC Current
    1.55A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4848
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm