  • CDRH127C/ANP-181MC
CDRH127C/ANP-181MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH127C/ANP-181MC
HK JDW NO:
738-CDRH127C/ANP-181MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH127C/ANP-181MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH127C/A
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.9mm
  • Current Rating
    1.25A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    218.9mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5151
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm