  • CDRH125/LDNP-5R8NC
CDRH125/LDNP-5R8NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH125/LDNP-5R8NC
HK JDW NO:
738-CDRH125/LDNP-5R8NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH125/LDNP-5R8NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH125/LD
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    2
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    5.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    21mOhm
  • Max DC Current
    4.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4747
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm