  • CDRH125-221MC
CDRH125-221MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH125-221MC
HK JDW NO:
738-CDRH125-221MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH125-221MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH125-221MC
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~80°C
  • Published
    2001
  • Series
    CDRH125
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4747
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm