  • CDR7D43MNNP-270NC
CDR7D43MNNP-270NC
advertisement
Manufacturer No:
CDR7D43MNNP-270NC
HK JDW NO:
738-CDR7D43MNNP-270NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR7D43MNNP-270NC
Description:
Quantity:
In Stock : 464
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR7D43MNNP-270NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.5A
  • Case/Size Code
    2929
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    839.99637mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CDR7D43MN
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    143.6mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A