  • CDR74NP-270NC
CDR74NP-270NC
advertisement
Manufacturer No:
CDR74NP-270NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDR74NP-270NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR74NP-270NC
Step5Bar-code shipping tag
CDR74NP-270NC
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.45mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    27 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    16.5MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    170mOhm
  • Height
    4.85mm
  • Height Seated (Max)
    4.8514mm
  • Length
    7.6962mm
  • Width
    7.112mm