  • CDR35BX474AKUSAT
CDR35BX474AKUSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX474AKUSAT
HK JDW NO:
877-CDR35BX474AKUSAT
Datasheet:
CDR35BX474AKUSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX474AKUSAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Depth
    6.4mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm