  • CDR35BX334AKUMAR
CDR35BX334AKUMAR
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX334AKUMAR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR35BX334AKUMAR
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
CDR35BX334AKUMAR
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX334AKUMAR
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR35
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    BX
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Depth
    6.4mm
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm