  • CDR35BX104BMZSAT
CDR35BX104BMZSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX104BMZSAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR35BX104BMZSAT
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
CDR35BX104BMZSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% BX 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Military Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX104BMZSAT
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR35
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Military
    BX
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
    1825
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    6.4008mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm