  • CDR35BX104BKUR\M
CDR35BX104BKUR\M
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX104BKUR\M
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR35BX104BKUR\M
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX104BKUR\M
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR35
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm