  • CDR34BP822AJUM
CDR34BP822AJUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP822AJUM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR34BP822AJUM
Description:
0.0082μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP822AJUM
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0082μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/10
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C