  • CDR34BP392BFWM
CDR34BP392BFWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP392BFWM
HK JDW NO:
66-CDR34BP392BFWM
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP392BFWM
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    1812
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/10
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    1.5mm