  • CDR33BP202BJWSAJ
CDR33BP202BJWSAJ
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BP202BJWSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR33BP202BJWSAJ
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CDR33BP202BJWSAJ
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR33 2000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% BP 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BP202BJWSAJ
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR33
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2000pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm