  • CDR32BX103BKYM
CDR32BX103BKYM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BX103BKYM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR32BX103BKYM
Datasheet:
CDR32BX103BKYM
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BX103BKYM
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/8
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm